Nová fasádna izolácia CLIMA 034. Ľahšia a výkonnejšia.

Nová fasádna minerálna izolácia CLIMA 034 v mnohom prevyšuje svojich konkurentov. Okrem jednoduchšej manipulácie vám môže priniesť významnú úsporu – pri zateplení 100 metrov štvorcových fasády môžete oproti štandardnej izolácii ušetriť až tonu materiálu.

Najľahšia minerálna izolácia na trhu

Fasádna izolácia CLIMA 034 je aj napriek svojej nadštandardnej veľkosti skoro o 50 % ľahšia v porovnaní s ostatnými minerálnymi izoláciami na trhu. Jej nízka hmotnosť prináša pri zatepľovaní veľa výhod. Nielenže je jej preprava na stavbu a následná montáž omnoho jednoduchšia, ale jej nízka váha prospieva aj samotnej stavbe. „Predstavuje nižšiu záťaž pre konštrukciu, čo môže byť výhodnou najmä pri rekonštrukciách starších domov,“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Takto radikálne znížená váha však nepredstavuje žiadne kvalitatívne ústupky. Izolačné dosky CLIMA 034 prinesú vášmu domu vynikajúci tepelný a akustický komfort.

Menej práce, rýchlejšie výsledky

Dosky novej fasádnej izolácie CLIMA 034 sú o 20 % väčšie, ako je zvykom (1200 mm x 600 mm) a sú dostupné až v trikrát objemnejších baleniach. V kombinácii s jej nízkou hmotnosťou je tak manipulácia s ňou až prekvapivo nenáročná. Preprava zo stavebnín na stavbu, potom na lešenie a nakoniec na samotnú fasádu sa vďaka jej výnimočným vlastnostiam stáva rádovo jednoduchšou. V praxi to znamená, že kým obvykle treba kvôli 100 m2 fasády prepraviť až 83 balení izolačných dosiek, pri CLIMA 034 je potrebných len 28 balení. Šetrí tak nielen energiu a čas, ale aj financie.

 

isover

 

Izolácia pre tých, ktorým záleží na životnom prostredí

CLIMA 034 nie je šetrná len k ľuďom, ktorí s ňou pracujú a stavbám, na ktoré sa aplikuje. Predstavuje aj trvalo udržateľné riešenie, ktoré je úsporné k životnému prostrediu. Až 80 % jej obsahu predstavuje recyklované sklo. Okrem toho má stále najlepšie izolačné vlastnosti vo svojej triede. Chráni tak pred prehrievaním priestorov počas leta a zároveň ja pred zbytočnými únikmi tepla v zime.

PR článok spoločnosti Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.