Keď plot dotvára priestor

Oplotenie je prvým vstupným prvkom vášho domu, ktorý nie len chráni ale aj reprezentuje. Vybrať si z bohatej ponuky môže byť náročné, ale nie nemožné. Je potrebné prihliadať na kvalitu, cenu ale aj to čo sa vám páči a ladí do vášho priestoru. Zo širokej ponuky rôznych typov oplotení sú stále aktuálne a najčastejšie používané betónové tvárnice. Betónové prvky a liaty betón sú obľúbené najmä pre jednoduchosť a rýchlosť zhotovenia. Kvalitné, vzhľadovo prirodzené a elegantné plotové systémy ponúka spoločnosť Premac, ktorá je na trhu už 25 rokov.

 

Oplotenie z betónových tvárnic má viacero výhod. Majú dlhú životnosť, náklady na údržbu sú takmer nulové, sú odolné voči poveternostným podmienkam, vytvárajú protihlukovú bariéru, zabezpečujú súkromie a ochranu majetku.

Veľmi atraktívne oplotenie vášho domu alebo záhrady ponúkajú plotové tvárnice Maclit,  ktoré pripomínajú žulu či nahrubo opracovaný kameň. Betónové plotovky sú ponúkané v 8-mich zemitých farbách kde v kombinácií so špeciálnym opracovaním štiepaného betónu pôsobí betónový plot veľmi prírodne. Tvárnice môžete použiť na dva spôsoby a to ako súvislý betónový plot, ktorý vám zabezpečí maximálne súkromie, alebo plot doplnený drevenou výplňou či zámočníckym kovaním. Plotový systém Maclit  nájde svoje uplatnenie najmä tam, kde je kladený veľký dôraz na dlhú životnosť. V ponuke nájdete tvárnice v štandardných rozmeroch ako aj obklady a krycie a pilierové platne.

 

maclit

 

Pre dosiahnutie minimalizmu a elegancie bol vyvinutý plotový systém Preblok s hladkým povrchom. Uplatňuje sa zásada, že v jednoduchosti je krása a to platí aj v tomto k´prípade, keď síce na pohľad monotónny betón pôsobí krajšie než príliš prekombinovaný farebný variant. Tvárnice Preblok sa zhotovujú v sivej a grafitovej farbe a sú vhodné na výstavbu plotov ako aj oporných svahových múrikov. Betónové ploty môžu byť plné alebo pilierové doplnené drevenou alebo zámočníckou výplňou.

 

preblok2

 

 

Najnovším plotovým systémom spoločnosti Premac je Granublok. Vyznačuje sa povrchovou úpravou z otĺkaného betónu, ktorý dodáva tvárniciam historický nádych. Vyrába sa v štyroch farebných odtieňoch – sivej, grafitovej, okrovej a hnedej farbe. Plotový systém je ideálne prepojiť s dlažbou Graniko alebo Granum, čím získa váš exteriér jednotný vzhľad. Tak ako pri plotových systémoch Maclit a Preblok aj pri tomto plote je možnosť kombinácie s drevenou výplňou alebo zámočníckym kovaním. Výborne sa hodí tam, kde chcete navodiť dojem starobylého, ošúchaného shabby chic štýlu.

 

granublok

Ak váš plot pozostáva zo spodného sokla a pilierov potrebujete krycie platne. Krycie aj pilierové platne sú dostupné v dvoch prevedeniach – hladkej a brokovanej. Farebná škála je zhodná s betónovými tvárnicami Maclit a Preblok, čím dosiahnete jednotný celok.

KP                                       pilierova

Krycie platne 40 x 26 x 5,5 cm                                                                                  Pilierové platne 46 x 26 x 5,5 cm

 

Betónové ploty vytvorené z tvárnic Maclit, Preblok či Granublok sa používajú hlavne na oplotenie rodinných domov alebo i rekreačných objektov. Svoje využitie nájdu aj ako oporné či dekoračné múriky do záhrad alebo vyvýšených terasových záhrad.

ZDROJ PR článok spoločnosti Premac, spol. s r.o.